#1 2012-04-19 16:48:38

koza234

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-16
Posty: 14
Punktów :   

CEREUS

Wyraz cereus pochodzi z łaciny i oznacza świecę bądź woskową pochodnie. Wyraz ten dobrze opisuje kształt tych kaktusów - kolumnowy lub świecznikowy. W warunkach naturalnych mogą one osiągnąć wysokość 20 lub więcej metrów. Tym imponującym wzrostem dominują w południowoamerykańskim krajobrazie nadając mu niepowtarzalny urok. Cereusy są łatwe w uprawie, a wiele z nich po osiągnięciu wysokości 1 m kwitnie. Rosną bardzo szybko i niestety z tego powodu nie nadają się do uprawy w mieszkaniu.


Pielęgnacja i uprawa 

Podlewanie i nawożenie

Latem podlewamy obficie, zaś w okresie spoczynku zimowego nie podlewamy wcale. W okresie wegetacji zasilamy co 2-3 tygodnie specjalną pożywką dla kaktusów.

Światło i temperatura

Latem stanowisko powinno być słoneczne i przewiewne, osłonięte przed deszczem; zimą - chłodne o temp. 8-12 stopni C.

Podłoże i przesadzanie

Najlepszym podłożem jest bogaty w substancje mineralne substrat do kaktusów o pH 6. W celu dobrego odwadniania na dnie doniczki należy umieścić warstwę drenażu ze żwiru lub potłuczonych skorup. Młode rośliny przesadzamy co roku zaś starsze co 3 lata.
http://images36.fotosik.pl/180/520084a3d3009dcbgen.jpg
CEREUS PERUVIANS(połczak peruwiański)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kwiaty malowane na ścianie wymyslone imie dla smoka www.m-forum.pun.pl numery z heyah do dziewczyn moj mąż pracuje z matka